Android

2018’de Samsung’un en heyecan verici amiral gemisi telefonu Galaxy S9 veya Not 9 olmayacak

Galaxy X

Vurgular

  • Samsung
  • Galaxy S9
  • Galaxy S9+
  • Galaxy Note 9
  • Galaxy X

Samsung, merakla beklenen S9 ve S9+ mobil telefonlarını çok yakında tanıtacak. Samsung’un bu tanıtımı 25 Şubat’da yapması bekleniyor. Ayrıca Galaxy Note 9, bu yıl daha heyecanlı amiral gemisi gibi görünüyor, söylentilere göre telefon, ekranda güçlü bir parmak izi algılayıcının yanı sıra daha iyi bir AI yongası da kullanabilir.

Ancak 2018’in en heyecan verici yeni amiral gemisi tamamen farklı bir şey olabilir. Samsung ilk defa bu yıl mağazalarda üç farklı üst seviye mobil cihaza sahip olabilir. Üçüncü cihaz, bol miktarda rapor ve patent başvurusu yapan efsanevi katlanabilir akıllı telefon olan Galaxy X olabilir.

Samsung’un mobil şefi DJ Koh, CES’de Galaxy X’in 2018 yılının sonlarında çıkabileceğini sadece birkaç hafta önce söyledi. Diğer başka bir rapor ise telefonun 2019’un başlarına ertelenebileceğini söyledi.

Telefon kapalı kapıların ardında gizlice gösterildi, ancak Koh’un halka açık olarak söyleyeceği çok ta bir şey yoktu.

“Şimdi çıkış tarihi hakkında konuşmak zor. Ürünleri doğru bir şekilde tanıtmak istiyoruz ama şimdi biraz erken gibi görünüyor” dedi ve ekledi. “Telefon piyasaya çıktığında müşterilerimizden iyi tepkileri almak istiyoruz. Ancak hala ele alınması gereken dayanıklılık sorunları var “.

Geçtiğimiz yıllardaki raporlar Galaxy X’in sınırlı sayıda piyasaya sürülebileceğini ve böylece Samsung’un talebi gözlemleyebileceğini söylüyor. Koh’un söylediğini göz önüne alırsak,durum hâlâ böyle görünüyor.

Samsung’un dördüncü çeyrek kazanç sonuçları Galaxy X oyuncusu ile tamamlandı. Samsung, güçlü hafıza ve depolama yongası satışlarıyla bu dönemin rekor sayılarını açıkladı. Ancak şirket ayrıca , basın bülteninde 2018 vizyonunu sundu.

Samsung, henüz telefon resmi olmasa da, Galaxy S9 adını kullanmaktan kaçınmamasına rağmen akıllı telefon planlarında Galaxy X adından bahsetmedi.

Ancak katlanabilir telefonu bu yıl başlatma planlarından söz etmişti:

OLED paneli, katlanabilir panellerin piyasaya sürülmesi ile premium segmentindeki rekabet gücünü güçlendirecek ve teknoloji ve maliyet rekabet gücünü kullanarak otomotiv elektroniği gibi alanlarda yeni uygulamaların yaygınlaştırılmasına odaklanacaktır.

Mobil şirketine gelince, Samsung, katlanabilir OLED ekranlar gibi ileri teknolojileri benimseyerek akıllı telefonlarını farklılaştırma çabalarını sürdürecek. Ayrıca, Bixby tabanlı ekosistemi güçlendirerek ve Samsung’un 5G teknolojisini temel alarak AI / IoT ile ilgili yeni işletmeleri ileri götürecek.

Katlanabilir OLED ekranları, bir eksen etrafında kıvrılabilen görüntüleri ifade eder. Esnek OLED ekranlar şu sıralar Samsung’un amiral gemisi ve hatta iPhone X’de bile bulunuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

“2018’de Samsung’un en heyecan verici amiral gemisi telefonu Galaxy S9 veya Not 9 olmayacak” için 1 yorum yapıldı

  1. Galaxy X sızdırılan görsellerde ki gibi bir cihaz olacak ise heyecanla bekliyorum. Bu çığır açacak bir tasarım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close