IOSMobil

iOS 12 ve Beklentilerimiz…

Sonunda MacOS ve iOS Tek Platforma Dönüşecek mi?

Dünyanın en popüler mobil işletim sisteminin yeni versiyonu halihazırda Apple’ın Kaliforniya’daki genel merkezinde geliştirilmeye devam ediyor.

iOS 12, hata düzeltmelerine ve geliştirilmiş koda odaklanan bir güncelleme olacak, çünkü Apple performans ve kalite sorunlarını ele almak istiyor.

Apple öncelikle yeniden tasarlanmış bir uygulama ızgarası, yenilenmiş bir CarPlay arayüzü, Mail gibi temel uygulamalardaki geliştirmeler, fotoğraf çekme, fotoğraf düzenleme ve fotoğraf güncellemeleri ile Ana ekranın yenilenmesini içeren özellikleri tanıtmayı planlıyordu ancak Apple, iPhone’ları “daha problemsiz” hale getirmeye odaklanmak için bu özellikleri 2019 yılına kadar ertelemeyi seçti.

Tüm bunlara ek olarak daha güçlü ebeveyn denetimleri ve FaceTime’taki iyileştirmelerle birlikte artırılmış gerçeklik ve dijital sağlığın iyileştirilmesini içereceğini söyleyebiliriz. Ayrıca söylentilere göre en önemli belkide kilometre taşı olacak özellik ise iPhone, iPad ve Mac genelinde çalışan ortak uygulamalar üzerinde çalıştığı yönünde.

Apple’ın amacı, yazılım geliştiricilerinin dokunmatik ekran ve fare ile çalışacak, iPhone, iPad’de ve Mac’te çalışmasına izin verecek bir uygulama tasarlamasına izin vermek.

Her yeni ara güncellemede geliştirilen emojilere yenilerinin eklenmesi iOS 12 de de beklentilerimizden.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close