Mobil

Mobil Uygulama Yüklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil Uygulama

Kişisel bilgilerimizin, başkaları tarafından bilinmesini istemeyiz. Mobil uygulama yüklerken çok dikkatli olmalıyız. Yüklenen uygulamalar, istedikleri izinler sayesinde (Gizli kod da olabilir.) kişisel bilgilerimize kolaylıkla ulaşabilir. Bu durumu engelllemek için bazı önlemler almalıyız. Uygulamayı kullanan kişi sayısı, uygulamanın istediği izinler, uygulamanın yorum kısmında yazanlar…

Bir uygulama yüklenmeden önce kullanıcıların yaptıkları yorumlar mutlaka okunmalıdır. Kullanıcılar yorumlarında, uygulmanın artı ve eksi yönlerinin paylaşırlar. Ve uygulamanın puan oylaması aynı oranda bize uygulama hakkında bilgi verir. Bu bilgiler genel olarak sağlıklı bilgilerdir. Uygulamayı kullanan kişi sayısı da çok önemlidir. Kullanıcı sayısı yüksek olan uygulamalar, çok sayıda filtreden geçmiş demektir.

Uygulamanın oluşturulma tarihi ve uygulamayı yapan firmanın kuruluş tarihi kilit bilgilerdendir. Ve son olarak uygulamanın istedikleri izinlere dikkat etmeliyiz. Yükleme esnasında verilen izinler, uygulamanın bilgi çekebileceği alanlardır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close