MobilTeknoloji

Razer telefon notebook! Linda Projesi

Linda notebook işlemci olarak Razer telefonunu kullanıyor.

Vurgular

  • Linda
  • Razer
  • Dizüstü

CES 2018 fuarında ortaya çıkan ilginç bir ürün daha dikkat çekiyor. Bir çok üreticinin uçuk projelerini görücüye çıkarttığı bu fuarda bazı ürünlerin ayağı yere tam olarak basıyor ve bunlardan biride Linda Project isimli bu konsept tasarım.

 

Razer tarafından üretilen bu dizüstü bilgisayar, touchpad olarak kullanılan alana Razer telefon yerleştirilerek hem işlemci hemde touchpad  görevi görüyor.

Elbette bu tür telefonlarda (güçlendirme-bilgisayar teknolojileri) daha önceki birçok girişimi gördük , ancak Project Linda, hem eşsiz kontrol sistemi hem de gerçekten de etkili olabileceği izlenimini vermek açısından öne çıkıyor.

Razer Telefon, dizüstü bilgisayarın izleme dörtgeninin tam yerine takılmasını sağlar ve ardından tam olarak izleme dörtgenini yerine getirirken , cihazın tamamına da işlemci ve uygulamalar sağlıyor. Dizüstü kasasında ise ekran, klavye, daha büyük bir pil ve bazı ilave depolama alanı (Razer’in CES’de gösterdiği demo biriminde 200 GB) mevcut.

Bu konsept, renkli, arkadan aydınlatmalı tuşlarla dikkat çekiyor. Ekran, 13,3″ Quad HD (2,560 x 1,440 piksel) ve telefonda olanları direk ekranda görebilir veya belirli oyunlar ve uygulamalar için ikinci bir ekran görevi görebilir.

Yerleştirildiğinde, görev çubuğu ile tamamlanan daha geleneksel bir dizüstü bilgisayar stiline geçer. Ayrıca, bir fare gibi aksesuarlar bağlamak için bir USB-A, bir USB-A ve bir USB-C, ayrıca bir 720p web kamerası, bir mikrofon ve bir 3,5 mm ses jakına sahip bir çift USB portu mevcuttur.

Şimdilik bu sadece bir prototip, bu yüzden satışa çıkacağına dair bir garanti yok, ancak Razer, Proje Linda’nın umutları konusunda iyimser görünüyor. Daha büyük bir ekranda yavaş yavaş daha rahat hale gelen Android uygulamaları ile bu gibi donanımlar ve Google Pixelbook‘un benzerleri daha kullanışlı hale geliyor.

Aşağıda Project Linda için Razer’in tanıtım videosunu görebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir