Mobil

Sahte (Replika) Telefonları Orjinalinden Ayırma Yöntemleri

Çinden gelen çakma telefonları gerçeğinden ayırmak gittikçe zorlaşıyor. Fakat bazı testlerden geçebilen sahte telefon sayısı da oldukça az.. Öncelikle telefonu nereden aldığımız çok önemli. Özellikle televizyon aracılığıyla alınan ve piyasa değerinin oldukça altında olan telefonların sahte olma olasılığı çok yüksek. Alacağınız ürün hakkında bilgi sahibi olmanız, kandırılma olasılığınızı oldukça düşürecektir. Cep telefonu firmaları web sitelerinde, ürettikleri modeller hakkında detaylı bilgi vermektedir.

Orjinal olduğunu bildiğiniz ürünün tüm özelliklerini kıyaslamak, en gerçekçi sonucu verecektir. Telefonun dokunmatiği, menü arayüzü, çekilen fotoğrafın kalitesi ve açılış-kapanış hızı gibi kıyaslamaları yapmanız gerekmektedir.

Telefonu satış mağazasından almak oldukça mantıklı olacaktır. Ve ürünü aracısız aldığınız için ek ücret de ödemezsiniz. Ürünün arızalı çıkması durumunda değişim veya iade hakkına sahip olup olmadığınızı mutlaka öğreninin. Ek olarak ürünün sahte olup olmadığını öğrenmenin ilkel bir yöntemi var. Orjinal ürünün ağırlığını öğrenin (Üretici firmanın web sitesinden bu bilgiye ulaşabilirsiniz.) ve aldığınız ürünün ağırlığını ölçün. Yaptığınız ölçümde büyük fark yok ise aldığınız telefon yüksek bir ihtimalle orjinaldir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close