Android

Sony, Xperia tercih edenlere Android güncelleme sözü veriyor.

Xperia'lar için güncelleme müjdesi.

Android platformunun en büyük problemi olan güncelleme sorununa Sony’den farklı bir yaklaşım geldi. Eğer bir Xperia modeli alırsanız Sony size güncelleme sözü veriyor.

Unutmamak gerekir ki bir telefonun en önemli özelliği güncelleme çünkü artık her üretici donanım olarak neredeyse aynı özellikleri bizlere sunuyor. Artı puan ise sonradan verilecek desteklerde saklı oluyor. İşte bu yüzden aldığınız bir telefonun 2 yıl sonra bile güncelleniyor olması değer kaybetmemesine neden oluyor. Bir kullanıcı olarak bu konuda Aplle’ı ayakta alkışlıyoruz. Android tarafında cihaz üreten tüm üreticileri de Sony gibi alacağınız telefonun kaç yıl daha güncelleme alacağına dair bir bilgi paylaşmaya davet ediyoruz.

Gelelim güncellemenin faydalarına;

Android’in güncel versiyonları yeni ve pratik özelliklerin yanı sıra daha güvenli olmasıyla öne çıkıyor. Dolayısıyla telefon satın almadan önce bu ayrıntıyı mutlaka göz önünde bulundurmak gerekiyor. Üst segment Sony Xperia modelleri 2 yıl boyunca güncelliğini koruyacak. Orta seviye bir cihaz için bu bilgiyi teyit etmeye ihtiyacınız var. Lakin bu söz sadece üst segmentler için geçerli.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir